Záruka kvality a ochranná známka

Každý šperk v našej ponuke prešiel kontrolou Slovenským Puncovým úradom a je na ňom vyrazená puncová značka.
Registráciu pod spoločnosťou Benix, s.r.o. si môžete overiť na stránke úradu.

Certifikáty k diamantom

Dôležitým faktorom pri šperkoch s diamantmi je pôvod a kvalita diamantu overená certifikátom. Náš e-shop www.amawell.sk prikladá ku všetkým šperkom s osadenými diamantmi certifikát kvality diamantu.

Naše certifikáty

 

Poskytujeme 2 typy certifikátov pre diamanty a drahokamy.

Prvý je certifikát AMAWELL od výrobcu. Náš obchod garantuje parametre diamantov osadených v našich šperkoch certifikátom, dodávaným k briliantom. Certifikát briliantu obsahuje fotografiu šperku, váhu v karátoch, farbu a čistotu a kód šperku.

Druhý certifikát je vyhotovený niektorou európskou alebo medzinárodnou gemologickou inštitúciou. Väčšie diamanty majú certifikáty najrešpektovanejších nezávislých gemologických inštitútov vo svete: GIA, EGL, HRD, IGI, SIGMA alebo DPL. Tieto certifikáty sa dodávajú k briliantom s vyššou váhou v karátoch, cca od 0,40 ct vyššie.

 

Amawell

Certifikát od výrobcu - náš obchod garantuje parametre diamantov osadených v našich šperkoch certifikátom, dodávaným k briliantom. Certifikát briliantu obsahuje fotografiu šperku, váhu v karátoch, farbu a čistotu, a kód šperku.

GIA

(Gemological Institute of America – Americký gemologický inštitút) je najväčšou a najrešpektovanejšou svetovou autoritou v oblasti klasifikácie diamantov, drahokamov a šperkov. Ide o neziskovú organizáciu, ktorá svoju činnosť vykonáva najmä pre verejnosť. Jej hlavným poslaním je zvýšenie dôveryhodnosti diamantov a drahokamov u spotrebiteľov, o čo sa usiluje dodržiavaním vysokých štandardov integrity, vzdelávania, vedy a profesionality v akademickej oblasti, výskume, laboratórnych službách, vývoji nástrojov, prístrojov a diagnostických metód. Inštitút zároveň predstavuje dôležitý zdroj informácií o diamantoch, drahokamoch a klenotoch. Je nestranný a presný, čo zaručuje kvalitu a dôveryhodnosť poskytovaných služieb. Inštitút GIA funguje v mnohých krajinách a je jedinečným prínosom pre ľudí, firmy a svetové organizácie, ktoré investujú do drahokamov.

Úlohou certifikátov gemologických laboratórií nie je stanovenie ceny diamantu, ich úloha spočíva v stanovení kvality diamantu. Cena diamantu je vždy závislá od jeho kvality. Bezprecedentne svetovo najuznávanejší certifikát kvality diamantu vystavuje nezávislé gemologické laboratórium GIA. Má bohaté skúsenosti a tradíciu, je tvorcom metodiky hodnotenia kvality diamantov.

Cena diamantov sa stanovuje vo svete podľa hodnotenia kvality GIA. Všetky diamanty, ktoré majú uznané gemologické certifikáty sa cenovo pohybujú vždy pod hodnotou diamantov s GIA certifikátom. GIA sa vo svete považuje za štandard.

HRD

Založenie spoločnosti HRD (Hoge Raad Voor Diamant – Diamantový koncil) sa datuje rokom 1976 a cieľom zrodu podniku bolo uspokojiť rastúci dopyt po spoľahlivých diamantových osvedčeniach. HRD je nezisková organizácia v službách belgického diamantového obchodu a priemyslu so sídlom v Antverpách. Od svojho vzniku sa HRD Certifikované Laboratóriá rozrástli na jedno z najväčších certifikačných diamantových laboratórií na svete a udržiava si vynikajúcu povesť vďaka ich zmyslu pre kvalitu a objektivitu.

Každý diamant je nezávisle skúmaný niekoľkými odborníkmi vybavenými veľmi sofistikovanými nástrojmi s cieľom zaistiť vysokú úroveň spoľahlivosti.

IGI

IGI (International Gemological Institute) je jednou z popredných gemologických inštitúcií na svete, ktorá bola založená v roku 1975 v Antverpách so sesterským laboratóriom v New Yorku. Od tej doby sa stala najväčším nezávislým inštitútom pre certifikáciu a hodnotenie diamantov. Inštitút je známy vďaka svojim kvalitným službám, rozsiahlym skúsenostiam a odborným znalostiam. IGI pôvodne tvorila trojica zamestnancov, v súčasnosti spoločnosť zamestnáva viac ako 250 expertov, ktorí sa pýšia pozoruhodnou úrovňou vynikajúcich zručností, vedomostí a profesionality. IGI má medzinárodné zastúpenie v Antverpách, New Yorku, Bangkoku, Bombaji a Tokiu.

Kvalita a luxus
na jednom mieste

Diamanty disponujú výnimočnými fyzikálnymi vlastnosťami, ktoré zaručujú kvalitu. Najdôležitejšie z týchto vlastností sú mimoriadna tvrdosť a vysoká disperzia svetla. Vďaka týmto a ďalším vlastnostiam je diamant veľmi žiadaný v klenotníctve. Štyri vlastnosti, známe ako „4c“ sú bežne používané na základný opis diamantov: karáty (carat), čírosť (clarity), farba (color) a výbrus (cut). Karát - Hmotnosť diamantov je meraná v karátoch (ct). 1 karát zodpovedá hmotnosti 0,2 gramu a delí sa na 100 pointov. V zásade platí, že ak zostanú všetky ostatné kritéria diamantu konštantné, s rastúcou hmotnosťou rastie aj cena. Čírosť - je stupeň vnútorných chýb diamantu. Číre diamanty sú veľmi vzácne. Počet, veľkosť, farba, umiestnenie a viditeľnosť chýb môžu ovplyvniť relatívnu čírosť diamantu. Farba - Chemicky čistý a štrukturálne perfektný diamant je dokonale priesvitný bez akejkoľvek farby alebo odtieňa. Ale v prírode nie je takmer žiadny diamant perfektný. Farba diamantu môže byť ovplyvnená chemickými nečistotami alebo štrukturálnymi chybami v kryštálovej mriežke. V závislosti od odtieňa zafarbenia diamantu môže jeho cenu aj zvyšovať aj znižovať. Výbrus - Kvalita vybrúsenia diamantu je najdôležitejšia vlastnosť určujúca krásu diamantu. Je potvrdené že kvalitne vybrúsený diamant sa môže zdať ťažší, čistejší a lepšie zafarbený ako naozaj je. Kvalita výbrusu závisí od schopnosti diamantu odrážať a rozptyľovať svetlo.

Pozývame Vás na prehliadku nekonečným výberom šperkov značky Amawell.