Diamanty

Diamantové šperky sú nadčasovým symbolom luxusu, elegancie a trvalej lásky. Od zásnubných prsteňov po oslnivé náhrdelníky, náušnice a náramky, diamanty už dlho uchvacujú srdcia a predstavivosť ľudí na celom svete.

To, čo odlišuje diamantové šperky, nie je len ich prirodzená krása, ale aj výnimočná odolnosť a vzácnosť. Diamanty, ktoré vznikli hlboko v zemskom plášti pod obrovským tlakom a teplom v priebehu miliónov rokov, patria medzi najtvrdšie látky, aké človek pozná. Táto odolnosť ich robí ideálnymi na každodenné nosenie a zaisťuje, že diamantové šperky si zachovajú svoju iskru a lesk po celé generácie.

Diamanty prichádzajú v rôznych tvaroch, veľkostiach a farbách, z ktorých každý má svoje jedinečné čaro a pôvab. Klasický okrúhly diamant s briliantovým brusom zostáva stálym favoritom, známym pre svoj bezkonkurenčný oheň a lesk.

Okrem ich estetickej príťažlivosti nesú diamanty aj hlbokú symboliku. Ako symbol večnej lásky a záväzku sa diamantové zásnubné prstene vymieňajú ako prísľub celoživotného partnerstva. Podobne sú diamantové šperky často darované na označenie významných míľnikov, ako sú svadby, výročia, promócie alebo iné špeciálne príležitosti, ktoré symbolizujú trvalú náklonnosť a vzácne spomienky.

Či už ide o žiarivý diamantový zásnubný prsteň, ktorý symbolizuje začiatok spoločnej životnej cesty, alebo úchvatný diamantový náhrdelník, ktorý dodá nádych pôvabu každému outfitu, diamantové šperky majú v srdciach tých, ktorí ich nosia, špeciálne miesto. Nadčasové, no moderné, luxusné a zároveň zmysluplné diamantové šperky naďalej očarujú a inšpirujú a stelesňujú trvalú krásu lásky a oddanosti.

Hmotnosť diamantov je meraná v karátoch (ct). 1 karát zodpovedá hmotnosti 0,2 gramu.

Zobraziť viac...

Zobraziť menej

Položky 1-12 z 502

Nastaviť vzostupne
na stránku
Prečo Amawell

Najväčší výber unikátnych briliantových šperkov a klenotov z drahokamov a polodrahokamov.

Viac o Amawell  

Veľký výber šperkov a už viac ako 30 rokov na trhu

Ku všetkým diamantom certifikát kvality

Doručenie a darčekové balenie zadarmo

Vlastný zlatník na predajni VIVO!