Náhrdelníky

Náhrdelníky sú univerzálnym šperkom, ktorého kráse ľahko podľahnete aj vy. Vyzdvihne vašu eleganciu a stane sa vyjadrením vášho štýlu. Náhrdelníky pritom zďaleka nie sú určené iba na špeciálne príležitosti, výborne obstoja aj pri každodennom zhone či chvíľach oddychu.

Náhrdelník však nemusí byť iba ďalším šperkom vo vašej zbierke. Je s nimi spojená aj určitá symbolika – môžu byť spomienkou na špeciálnu udalosť a zároveň vám dodávať pocit sebaistoty. Napokon, pri prípravách na slávnostný večer je práve náhrdelník často tým posledným doplnkom, ktorý na seba dáte. Zlatý náhrdelník je zároveň výborným darčekom pri nespočetnom množstve príležitostí. Narodenie dieťaťa, ukončenie štúdia či oslava životného jubilea, to sú všetko momenty, pri ktorých s náhrdelníkom ako darčekom určite zabodujete.

O tom, že práve zlatý náhrdelník je pre ženu výborným darčekom teda nemusíte vôbec pochybovať. Ako ho ale vybrať? Pripravili sme pre vás pár tipov, ktoré vám výber náhrdelníka určite uľahčia.

Ako vybrať zlatý náhrdelník a na čo si dať pozor?

Uvedomujeme si, že ak sa v šperkoch príliš nevyznáte, môže byť výber zlatého náhrdelníka pre vás postrachom. Napokon ale nejde o nič zložité. V prvom rade sa pokúste odhadnúť, aký náhrdelník by sa budúcej obdarovanej hodil – zamyslite sa nad tým, aké nosí oblečenie a aký štýl v tomto smere vyznáva. Podľa toho zistíte, či by uprednostnila zlatý náhrdelníky tradičných tvarov, alebo by ste mali vybrať skôr extravagantnejší kúsok. Záleží tiež, či pôjde o náhrdelník na každý deň, alebo pôjde o kúsok určený najmä na výnimočné udalosti.

Náhrdelníky zo zlata môžu mať žlté, biele či ružové vyhotovenie, prípadne ich kombináciu. Či napokon vyberiete náhrdelník z bieleho zlata, alebo žltého, ešte dôležitejší je výber jeho dĺžky. Uprednostnením tradičnej dĺžky od 42 do 45 cm určite nič nepokazíte, niektoré náhrdelníky však lepšie vyniknú, ak sú dlhšie, prípadne kratšie. Tak napríklad k šatám bez ramienok sa hodia skôr kratšie náhrdelníky, dámy s užším krkom zas ocenia skôr dlhšie náhrdelníky. Ku kostýmom sa zas taktiež hodia skôr dlhšie náhrdelníky. Ak sa zas rozhodnete vybrať perlový náhrdelník, opäť siahnite po dlhšom variante. Pokúste sa preto v tomto smere naplno zapojiť svoju predstavivosť.

Tipy na starostlivosť o zlatý náhrdelník

Zlatý náhrdelník patrí medzi najlepšie šperky na každodenné nosenie. Zlato poľahky zvládne časté nosenie, nemení svoje sfarbenie a nevyžaduje si špeciálnu starostlivosť. Snáď iba pri náhrdelníkoch zložitejších tvarov by ste si mali dať pozor na hromadenie nečistôt v záhyboch.

Nič nepokazíte, ak svoj zlatý náhrdelník z času na čas preleštíte bavlnenou handričkou. Na dôkladnejšie vyčistenie môžete použiť špeciálny roztok, ktorým vyčistíte aj ťažko dostupné miesta. Najlepším riešením je však ultrazvukové čistenie, o ktoré sa radi postaráme, aby váš zlatý náhrdelník žiaril rovnako, ako keď bol nový.

Zobraziť viac...

Zobraziť menej

Položky 1-12 z 269

Nastaviť vzostupne
na stránku
Prečo Amawell

Najväčší výber unikátnych briliantových šperkov a klenotov z drahokamov a polodrahokamov.

Viac o Amawell  

Veľký výber šperkov a už viac ako 30 rokov na trhu

Ku všetkým diamantom certifikát kvality

Doručenie a darčekové balenie zadarmo

Vlastný zlatník na predajni VIVO!