Dámske zlaté prstene

Typ prsteňa

Dámske prstene sú neodmysliteľným doplnkom jemných ženských rúk a keďže ich vyrábame v rôznych vyhotoveniach, určite si nájdete „ten svoj“. Vhodné sú nielen na špeciálne príležitosti, ale kvalitné zlaté prstene zvládnu aj nástrahy bežných dní. Dámske prstene tak môžu vaše ruky zdobiť prakticky stále. Asi vás ale neprekvapí, že sú to práve muži, ktorí najčastejšie vyberajú dámske prstene a preto sme práve im venovali nasledujúce riadky. 

Najprv by sme mali poznamenať, že prevažná väčšina mužov, ktorí kupujú dámske prstene, ich kupuje pre svoje manželky alebo priateľky. Existuje však malý počet mužov, ktorí nosia dámske prstene ako módny doplnok. Aj keď to nemusí byť každému po chuti, je to trend, ktorý sa pomaly presadzuje.

Vybrať dámsky prsteň nemusí byť náročné 

Ak si lámete hlavu nad tým, aký dámsky prsteň poteší vašu polovičku, rozhodne v tom nie ste sami. Bude sa jej páčiť viac prsteň z bieleho zlata alebo žltého či ružového? Vybrať prsteň s kameňom, a ak áno tak s akým?

Prípadne si kladiete otázku, aký vybrať zásnubný prsteň?

Toto sú otázky, ktoré sú veľmi časté a dokážu celkom potrápiť. Pripravili sme pre vás malú pomôcku. Hlavným parametrom pri výbere prsteňa pre ženu je materiál. Prsteň z bieleho zlata je univerzálnym a zároveň doplnkom, vhodným na bežné nosenie, ako aj na špeciálne príležitosti. Ak vyberáte zásnubný prsteň , spomeňte si, aké šperky vaša priateľka nosí, prípadne aké skrýva vo svojej šperkovnici.

Ak preferuje skôr žlté zlato a výraznejšie šperky, chybu so zlatým zásnubným prsteňom zo žltého zlata určite neurobíte, rovnako tak ani vtedy, ak vyberiete prsteň s kameňom väčších rozmerov. Ak vaša polovička preferuje menej tradičné šperky, výbornou voľbou môže byť perlový prsteň.

V prípade, že vyberáte dámsky prsteň ako darček, nemusíte nutne loviť vo vyšších cenových kategóriách a hľadať prsteň s drahokamom . Aj cenovo dostupnejší zlatý prsteň so zirkónom , prípadne prsteň bez kameňa očarí, poteší a stane sa pre ženu ideálnym šperkom na každodenné nosenie. Ak stále neviete vybrať, neváhajte sa s nami poradiť. Z našej širokej ponuky prsteňov pre vás vyberieme ten najlepší kúsok.

Pri kúpe prsteňa, či už ide o snubný alebo zásnubný prsteň, je dôležité, aby bola veľkosť prsteňa správna. Ak si nie ste istí jej veľkosťou, požiadajte o pomoc priateľa alebo člena rodiny, alebo ešte lepšie, keď sa nepozerá, tajne sa pozrite na jeden z jej existujúcich prsteňov!

Starostlivosť o dámsky zlatý prsten

Starostlivosť o zlatý prsteň nie je taká náročná, ako by sa mohlo zdať. Stačí trochu teplej mydlovej vody, mäkká kefka a voilá - váš prsteň bude vyzerať ako nový. Môžete použiť aj špeciálny čistiaci prostriedok na šperky, ktorý si môžete kúpiť v našom obchode. Najlepšie je vyhnúť sa používaniu chemikálií.

 

 

Zobraziť viac...

Zobraziť menej

Objednať merací prúžok Objednať merací prúžok

Položky 1-12 z 487

Nastaviť vzostupne
na stránku
Prečo Amawell

Najväčší výber unikátnych briliantových šperkov a klenotov z drahokamov a polodrahokamov.

Viac o Amawell  

Veľký výber šperkov a už viac ako 30 rokov na trhu

Ku všetkým diamantom certifikát kvality

Doručenie a darčekové balenie zadarmo

Vlastný zlatník na predajni VIVO!