Firma BENIX, s. r. o. bola založená v roku 1992. Od svojho vzniku prevádzkovala klenotníctva Valentina a Princess, ktoré sa udomácnili v Bratislave aj v historickom centre Prahy. Pretože neustále na sebe pracujeme, naše predajne prešli renamingom a rebrandingom. S hrdosťou Vám môžeme predstaviť meno našej značky, podľa ktorej sú pomenované aj naše predajne. Amawell je stvorená značka z lásky, rodiny a silných vzťahov, slnka, čistej modrej oblohy, mora, perál a perlorodiek. Značka Amawell je zložená z dvoch slov:

Ama - Lovkyňa perál (Ama v doslovnom preklade znamená „žena mora" a je označenie pre ženy, ktoré žili väčšinu svojho života pri mori a denne niekoľko hodín zbierali mušle.)

Well - čo znamená DOBRE.

Momentálne prevádzkujeme päť Amawell predajní v nákupných centrách – CENTRAL, VIVO!, SHOPPING PALACE BRATISLAVA Zlaté piesky, AUPARK (spolu so Zen Diamond) a NIVY (spolu so Zen Diamond).

Stále rastieme, vyvíjame sa a napredujeme.

Jedinečné a originálne šperky

 

Kvalitu nášho sortimentu zaručujú slovenskí a zahraniční dodávatelia s viac ako 30-ročnými skúsenosťami z oblasti dizajnu a výroby šperkov. Pravidelne sa zúčastňujeme svetových výstav vo Vicenze, Kuala Lumpur, Dubaji a ďalších metropolách, kde sa stretávame s partnermi z brandže a uzatvárame nové kontrakty na nákup najnovších modelov.

V našich prevádzkach nájdete najväčší výber unikátnych briliantových šperkov a klenotov z drahokamov a polodrahokamov. Ponúkame tiež kolekcie švajčiarskych hodinárskych značiek TAG Heuer, Longines, TISSOT, Certina a doplnkov svetoznámej značky Montblanc, napr. perá, manžetové gombíky či peňaženky.

Nezabúdame ani na fashion hodinky – vyberať si u nás môžete zo značiek Michael Kors, GUESS, Festina a japonskej značky Citizen.

Celkovo v našom sortimente sa nachádza vyše 50.000 šperkov.

 

Prečo Amawell

Najväčší výber unikátnych briliantových šperkov a klenotov z drahokamov a polodrahokamov.

Viac o Amawell  

Veľký výber šperkov a už viac ako 30 rokov na trhu

Ku všetkým diamantom certifikát kvality

Doručenie a darčekové balenie zadarmo

Vlastný zlatník na predajni VIVO!

Výroba na zákazku

S nami vaša fantázia môže dostať krídla. Skúsený zlatník pre vás vyrobí originálny šperk podľa fotografie či vášho vlastného návrhu s pomocou inovatívneho softvéru na vytváranie 3D modelov.

Kontaktujte nás

Kamenné predajne

V našich 5 kamenných predajniach v Bratislave vám poskytneme poradenstvo, záručný a pozáručný servis a možnosť vyskúšania a vyzdvihnutia šperkov.