Prstene

Typ šperku

Diamantové prstene sú trvácou klasikou, ktorá sa hodí nielen pri žiadosti o ruku, ale aj v prípade oslavy dôležitých životných udalostí. Zásnubný prsteň s diamantom je niečím, o čom mnohé ženy snívajú a ak sa chystáte vašu vyvolenú požiadať o ruku, vybrať ten správny zostáva jednoducho na vás.

 

Neobávajte sa však, zásnubný prsteň s diamantom vôbec nemusí stáť všetky vaše úspory. V našej ponuke máme rôzne varianty kameňov a tak si prsteň s diamantom môžete vybrať aj za veľmi priaznivú cenu. Navyše ponúkame širokú škálu dizajnov, z ktorých si môžete vybrať. Takže či už hľadáte prsteň inšpirovaný vintage alebo niečo modernejšie, sme si istí, že nájdete dokonalý prsteň. Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa našich diamantových prsteňov, neváhajte nás kontaktovať.

V čom spočíva kúzlo prsteňa s diamantom? 

Briliantové prstene sú v našej ponuke hojne zastúpené a nejde vôbec o náhodu. Spomedzi zásnubných prsteňov patria práve briliantové prstene medzi najvyhľadávanejšie. Sústrediť sa však nemusíme iba na zásnuby, zlatý briliantový prsteň je perfektným darčekom k narodeninám, promóciám či iným významným udalostiam a môžete mať istotu, že tvár obdarovanej sa rozžiari neopakovateľnou radosťou.

 

Kúzlo diamantových prsteňov spočíva práve v kameni, ktorý ich zdobí. Vybrať si pritom môžete prsteň s jedným briliantom, alebo viacerými drobnými kamienkami, ktoré prsteňu dodávajú ešte viac lesku. Rozdiely sú tiež v spôsobe upevnenia diamantu a tvarovania diamantu. Sme presvedčení, že na diamantovom prsteni vás uchváti najmä hra odrazov svetiel, pričom na výber je z viacerých farieb a čírostí kameňa. Prsteň s diamantom je jedným zo šperkov, ktoré si zachovávajú nielen svoju hodnotu, ale aj žiarivé odlesky a rozhodne by bola škoda nechávať ich v šperkovnici.

Jeden diamant alebo niekoľko malých?

To je jedna z najčastejších otázok pri výbere diamantového prsteňa. Pravdou je, že všetko závisí od vašich preferencií. Jeden kameň zvyčajne predstavuje večnú lásku medzi dvoma ľuďmi, zatiaľ čo viacero kameňov môže symbolizovať rôzne aspekty vzťahu. Dôležité je tiež zvážiť veľkosť rúk pri výbere prsteňa. Ak máte malé ruky, je lepšie vybrať si prsteň s jedným kameňom, zatiaľ čo ak máte väčšie ruky, môžete si dovoliť viac experimentovať s dizajnom prsteňa.

 

Najdôležitejšie je, aby ste sa s vybraným prsteňom cítili pohodlne a sebaisto. Koniec koncov, bude prsteň súčasťou vášho života po mnoho ďalších rokov.

 

Či už vyberáte zásnubný prsteň s diamantom, alebo hľadáte briliantový prsteň na podarovanie pri inej príležitosti, ochotne vám poradíme s výberom. Ak by ste radi potešili ešte osobnejším darčekom, ponúkame aj možnosť gravírovania na obrúčku, čím vytvoríme naozaj jedinečný diamantový prsteň.

Ako čistiť diamantové prstene?

Čistenie diamantových prsteňov nie je také zložité, ako sa môže zdať. Najdôležitejšie je byť šetrný a nepoužívať žiadne drsné chemikálie, ktoré by mohli prsteň poškodiť. Prsteň si môžete vyčistiť doma pomocou teplej vody a jemného mydla. Jednoducho namočte prsteň na niekoľko minút do mydlovej vody a potom diamant jemne vydrhnite mäkkou kefkou. Prsteň dôkladne opláchnite teplou vodou a osušte ho mäkkou handričkou.

 

Ak potrebujete prsteň vyčistiť dôkladnejšie, môžete ho odniesť ku klenotníkovi, ktorý vám prsteň odborne vyčistí a skontroluje.

Zobraziť viac...

Zobraziť menej

Položky 1-12 z 520

Nastaviť vzostupne
na stránku
Prečo Amawell

Najväčší výber unikátnych briliantových šperkov a klenotov z drahokamov a polodrahokamov.

Viac o Amawell  

Veľký výber šperkov a už viac ako 30 rokov na trhu

Ku všetkým diamantom certifikát kvality

Doručenie a darčekové balenie zadarmo

Vlastný zlatník na predajni VIVO!