Zásnubné prstene

Typ prsteňa

Chystáte sa urobiť životný krok a pokľaknúť pred svojou vyvolenou? Tak potom určite hľadáte zásnubný prsteň, ktorý celej atmosfére dodá ten správny šmrnc a bude večnou spomienkou na tento jedinečný moment. Skôr ako požiadate o ruku, vyberte si zásnubný prsteň z našej ponuky a získate istotu, že ste neurobili chybu. Aby ste mali výber jednoduchší, poradíme, ako na to.

Prvá vec, ktorú by ste mali mať na pamäti, je štýl zásnubného prsteňa. Mal by byť vhodný pre osobu, ktorú si chcete vziať. Ak je tradicionalistka, vyberte si klasický dizajn. Ak je však modernejšia, vyberte prsteň s modernejším vzhľadom.

Zlato je najobľúbenejší kov na zásnubné prstene. Spája sa s láskou, vášňou a záväzkom. A niet sa čomu čudovať, pretože zlato je veľmi vzácny kov. Je tiež pevné a odolné, takže máte istotu, že váš zásnubný prsteň vydrží celý život.

Keď ste sa rozhodli pre kov, je čas vybrať dokonalý diamant. Pomôžu vám pri tom štyri C: farba (color), čistota (cleanliness), výbrús (cut) a karátová hmotnosť (carat weight). Farba diamantu sa hodnotí na stupnici od D (bez odtieňa) po Z (s výrazným odtieňom).

Takto sa vyberajú zásnubné prstene! Ako to nepokaziť? 

Zásnubné prstene patria medzi najdôležitejšie šperky, aké budete v živote vyberať. Mnohé ženy majú navyše už zásnubné prstene a ich podobu dávno vysnívanú. Vašou úlohou je, aby bol zásnubný prsteň nielen vyjadrením vašej čistej a úprimnej lásky, ale aby odzrkadľoval vkus a povahu vašej vyvolenej. Pokúste sa preto nenápadne zistiť, aký zásnubný prsteň by preferovala, opýtajte sa kamarátky, alebo nahliadnite do jej šperkovnice.

 

Žiadne pevné pravidlá o tom, aká by mala byť cena zásnubného prsteňa, neplatia. Omnoho dôležitejšie je, aby sa naozaj páčil a aby ho budúca nevesta rada nosila. Medzi najobľúbenejšie patria zásnubné prstene biele zlato, ktoré sú ideálne aj na každodenné nosenie a hodia sa prakticky ku všetkému. Tradičnou voľbou je potom žlté zlato a extravagantnou zas zásnubné prstene z ružového zlata.

Najväčšou starosťou je „trafiť“ tú správnu veľkosť – tu vám pomôže niektorý z prsteňov, ktoré už vaša vyvolená má, prípadne jej môžete potajomky zmerať prst motúzikom. Ak by aj napriek tomu veľkosť nesadla, dá sa dodatočne upraviť.

Máme už veľkosť aj sfarbenie a tvar obrúčky, teraz zostáva vybrať kameň. Lacnejšou voľbou je zirkón, ktorý rozhodne neurazí. Ak ale vaša nastávajúca túži po drahokame, na výber je z rôznych veľkostí aj cenových úrovní. Veď napokon, hovorí sa, že diamanty sú večné a ak bude zdobiť aj zásnubný prsteň, ide o symbol, že večná bude aj vaša láska. Na veľkosť kameňa však pozor, neplatí, že čím výraznejší a väčší, tým lepší.

Ak predpokladáte, že vaša vyvolená bude chcieť nosiť zásnubný prsteň stále, praktickejšie sú menšie kamene, prípadne kamene zapustené do obrúčky prsteňa.

Po starostlivom výbere prichádza to najdôležitejšie – moment zásnub. Aby ste si nemuseli robiť starosti s darčekovým balením, k zásnubnému prsteňu u nás dostanete luxusnú darčekovú škatuľku!

Starostlivosť o zásnubný prsten nie je ťažká. Keď ho nenosíte, je najlepšie ho uchovávať v škatuli alebo aspoň v mäkkej látke. Pri umývaní rúk si zásnubný prsteň dajte dole z prsta, aby s ním neprišlo do kontaktu mydlo alebo čistiaci prostriedok. Okrem toho sa čo najviac vyhýbajte kontaktu s kozmetikou, parfumami a chemikáliami. Pravidelne skontrolujte, či je kameň v prsteni bezpečne osadený. V prípade potreby nechajte zásnubný prsteň aspoň raz ročne skontrolovať a vyčistiť u klenotníka.

Zobraziť viac...

Zobraziť menej

Objednať merací prúžok Objednať merací prúžok

Položky 1-12 z 312

Nastaviť vzostupne
na stránku
Prečo Amawell

Najväčší výber unikátnych briliantových šperkov a klenotov z drahokamov a polodrahokamov.

Viac o Amawell  

Veľký výber šperkov a už viac ako 30 rokov na trhu

Ku všetkým diamantom certifikát kvality

Doručenie a darčekové balenie zadarmo

Vlastný zlatník na predajni VIVO!