Prstene

Prstene patria medzi šperky, ktoré nás sprevádzajú prakticky po celý život. Už malé deti si zdobia ruky rôznymi prstienkami a počas dospievania sú zas prstene spôsobom, ako sa odlíšiť a vyjadriť svoj štýl. V dospelosti sú zásnubné prstene vyjadrením prísľubu a obrúčky spečatením manželstva. Prstene sú však aj ideálnym darčekom, a to prakticky na akúkoľvek príležitosť. Sú darčekom, ktorý poteší, vykúzli neopakovateľný moment či zanechá spomienku.

Zlaté prstene na každú príležitosť 

V našej ponuke nájdete zlaté prstene v rôznych vyhotoveniach a taktiež na rozličné príležitosti. Vybrať prsteň môžete buď pre seba a urobiť si tak radosť, prípadne môžete vybrať prsteň ako darček pre niekoho, na kom vám záleží. Zlaté prstene sú trvácnymi šperkami, a to bez ohľadu na to či sú vyrobené zo žltéhobielehoružového alebo kombinovaného zlata. Prsteň zo zlata je preto nielen darčekom, ktorý poteší, ale ktorý si po dlhý čas zachová svoju hodnotu.

Či už budete vyberať ako darček pánske prstene alebo prstene dámske, je dôležité poznať nielen vkus obdarovaného, ale najlepšie aj veľkosť prsteňa. Zaujímavou možnosťou je aj gravírovanie, čím z prsteňa ľahko spravíte jedinečný a personifikovaný darček. V každom prípade vám ochotne poradíme, aby ste mali istotu, že výberom prsteňa neurobíte krok vedľa.

Tu je niekoľko tipov, ako vybrať dokonalý prsteň

Zvážte štýl obdarovaného. Ak patrí k ľuďom, ktorí sa radi odlišujú, hľadajte prsteň so zaujímavým dizajnom alebo neobvyklým drahokamom. Ak uprednostňujú klasické a nadčasové kúsky, zostaňte pri jednoduchom prsteni s diamantom alebo iným drahým kameňom.

Premýšľajte o rozpočte. Cena prsteňov sa môže pohybovať od niekoľkých eur až po tisíce eur. Predtým, ako začnete nakupovať, je dôležité stanoviť si rozpočet, aby ste sa nezamilovali do prsteňa, ktorý je mimo vašich cenových možností.

Majte na pamäti príležitosť. Ak je prsteň určený na zásnuby alebo svadbu, budete chcieť vybrať niečo výnimočnejšie a možno aj drahšie, ako keby bol len na narodeniny alebo výročie.

Ako sa starať o prsteň?

Záleží nám na tom, aby ste si vybrali ten správny prsteň, ale rovnako aj na tom, aby vám robil radosť čo najdlhšie. Prstene patria medzi najpoužívanejšie šperky a tým, že zdobia práve prsty, sú vystavené aj mnohým rizikám. Poradíme vám, ako vyčistiť zlatý prsteň, prípadne sa postaráme o jeho profesionálne čistenie, aby bol opäť ako nový.

Zlatý prsteň je vhodné občas vyčistiť doma teplou vodou, trochou prostriedku na umývanie riadu a mäkkou zubnou kefkou. Ak to budete robiť pravidelne, predídete tomu, aby sa na prsteni hromadili nečistoty a mastnota a zlato vyzeralo matne. Ak chcete svoj prsteň vyčistiť profesionálne, odporúčame vám priniesť ho k nám raz za rok. Vyčistíme ho pomocou špecializovaného zariadenia, aby váš prsteň získal svoj pôvodný lesk.

Aby ste predišli poškodeniu zlatého prsteňa, zložte si ho pred akoukoľvek namáhavou činnosťou alebo domácimi prácami. Okrem toho si nezabudnite prsteň zložiť pred tým, ako idete plávať, pretože chlór môže poškodiť zlato.

Zlaté prstene môžu pri správnej starostlivosti vydržať celý život. Dodržiavaním týchto jednoduchých tipov môžete zabezpečiť, že váš zlatý prsteň zostane krásny po mnoho ďalších rokov.

Zobraziť viac...

Zobraziť menej

Objednať merací prúžok Objednať merací prúžok

Položky 1-12 z 34

Nastaviť vzostupne
Stránka
na stránku
Prečo Amawell

Najväčší výber unikátnych briliantových šperkov a klenotov z drahokamov a polodrahokamov.

Viac o Amawell  

Veľký výber šperkov a už viac ako 30 rokov na trhu

Ku všetkým diamantom certifikát kvality

Doručenie a darčekové balenie zadarmo

Vlastný zlatník na predajni VIVO!