Retiazky

Retiazky patria medzi univerzálne šperky a sú tak neodmysliteľnou súčasťou nejednej šperkovnice. Dámske retiazky sú typické predovšetkým pre svoju jemnosť, pánske retiazky sú zas znakom odhodlania a sily. V našej ponuke si však nemusíte vyberať iba z dvoch kategórií, k dispozícii totiž máme aj unisex retiazky, ktoré sú vhodné ako pre pánov, tak aj pre dámy. Zlaté retiazky sú v každom prípade doplnkom, ktorým dáte najavo váš štýl, a to bez ohľadu na to či budete nosiť retiazku samotnú, alebo doplnenú o prívesok.

Zlaté retiazky pre dámy aj pánov

Dámske retiazky zo zlata spoznáte predovšetkým podľa dekoratívneho spracovania. Využívajú sa kombinácie rôzne tvarovaných očiek, ktoré vytvárajú zaujímavý celok s jemnými podtónmi. Takáto zlatá retiazka sa potom okolo krku a na dekolte krásne vyníma, a ak ju doplníte o štýlový prívesok, pôjde o dokonalú kombináciu. Zlaté retiazky sú vhodné aj na vrstvenie, ak si vyberiete viac jemných retiazok a pri špeciálnych príležitostiach ich navrstvíte, pôjde o veľmi štýlový doplnok, s ktorým zaručene pritiahnete pozornosť.

Zlaté retiazky však zďaleka nie sú iba výsadou žien túžiacich po elegancii. Sú tiež bežnou súčasťou pánskeho šatníka a popri hodinkách či prsteňoch veľmi často ako šperk dopĺňajú aj pánske outfity. Pánske retiazky sú typické skôr hrubším vyhotovením a rovnako sú pre mužov spôsobom, ako vyjadriť svoj osobitý štýl. Zlaté retiazky môžu byť aj spomienkou, najmä ak ju doplníte o personalizovaný prívesok. Na retiazke tak môžete nosiť napríklad iniciály vášho dieťaťa, dátum jeho narodenia či vyjadrenie symbolu lásky s vašou polovičkou. V každom prípade bude zlatá retiazka pánska a zlatá retiazka dámska šperkom, v ktorom sa môžu odzrkadľovať dôležité momenty vášho života, prípadne vaša osobnosť. 

Zobraziť viac...

Zobraziť menej

Položky 1-12 z 276

Nastaviť vzostupne
na stránku
Prečo Amawell

Najväčší výber unikátnych briliantových šperkov a klenotov z drahokamov a polodrahokamov.

Viac o Amawell  

Veľký výber šperkov a už viac ako 30 rokov na trhu

Ku všetkým diamantom certifikát kvality

Doručenie a darčekové balenie zadarmo

Vlastný zlatník na predajni VIVO!